نکته ها

قلبی که مهر میورزد همیشه جوان است ( روستای کلاگر محله با دکتر احمدی)

روز چهارشنبه 91/3/26 با هماهنگی آقای دکتر فاضلی به روستای کلاگر محله قائمشهر رفتم تا ویزیت رایگان را برای این روستای پرجمعیت داشته باشیم. از ساعت 9 صبح تا 1 بعداظهر حدود 65 بیمار معاینه و برایشان نسخه درمانی تجویز نمودم. آقای دکتر احمدی مسئول مرکز بهداشت این روستا انصافا زحمت زیادی کشیدند. زیرا اولا معلوم بود که اطلاع رسانی خوبی انجام داده بود و دوما از اول تا آخر ویزیت بیماران با ثبت اطلاعات بیماران و تشخیص بیماری آنان بسیار جدی و علاقمند در کنارم بود تا بیشتر از بیماریهای روستای تحت پوشش خود و درمانهای آن بداند. جالبتر آنکه با اکثر بیماران و خانواده های آنان مثل کدخدای محل آشنا، همدم و دلسوز بود. واقعا از حسن معاشرت و علاقمندی ایشان به اهالی روستا لذت بردم و این به من نیرو و نشاط بیشتری القا میکرد.

با تمام وجود م آنروز حس کردم که محبت انسانها به یکدیگر میتواند موجب نزول الطاف و محبت بیکران الهی گردد. مگر خدا از ما چه میخواهد.

همانا که حضرت علی (ع ) میفرمایند: دل آدمی رمنده ای است که با مهر و محبت آرام میشود. پس بدانیم دنیا را محبت و صداقت نجات میدهد و در عالم چیزی ارزنده تر و والاتر از محبت نیست. از هدیه آن به دیگران غافل نباشیم زیرا ابتدا موجب آرامش و آسایش  هدیه کننده آن است. خدا ما را در دنیا و آخرت عاقبت بخیر کند.