نکته ها

اعتراف تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس به حقانیت دفاع مقدس و جانبازان شیمیایی

 

alt

پس از 30 سال:  اعتراف  تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس به حقانیت دفاع مقدس و جانبازان شیمیایی 

 

 

دو هفته قبل تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس در مصاحبه ای از عملکرد خود در حمله به عراق و سرنگونی رژیم صدام دفاع نمود. این مصاحبه نکته  بسیار مهم و قابل توجه ای داشت که مظلومیت و حقانیت ایران اسلامی را در 8 سال دفاع مقدس اثبات می نمود. به خصوص رزمندگان دلاوری که وجودشان از حملات شیمیایی رژیم صدام آسیب دیده بود. چه آنانکه در همان روزهای حمله به شهادت رسیدند و چه آنانکه همچنان وجودشان از زخمهای گاز خردل در چشم، ریه و پوست میسوزد.  چه آنانکه در لباس دفاع از دین، مملکت و ملت  ناجوانمردانه در آتش شیمایی دشمن سوختند و چه کودکان، زنان و پیرانی که بیرحمانه در مزرعه و مغازه،  خانه و خیابان، مدرسه و مسجد بدون آنکه از حمله شیمیایی دشمن بدانند و توانی برای دفاع داشته باشند در شهرهای مرزی سردشت، مریوان، بانه و روستاهای آلوت، زرده و ریجاب و... مورد حمله دشمن قرار گرفتند.    

در این مصاحبه :

تونی بلر( نخست وزیر سابق انگلیس در زمان حمله به عراق) در پاسخ به سوال خبرنگار که  آیا هنوز (2013) همچنان فکر میکنید حمله شما به عراق کار درستی بود پاسخ داد. بله کاملا اعتقاد دارم حمله ما به عراق و سرنگون کردن صدام لازم بود. 

خبرنگار پرسید. اما نتیجه حمله شما به عراق ترور، کشت و کشتار ، بمب گذاری و هرج و مرجی است که هنوز هر روز در این کشور شاهد مرگ دهها نفر هستیم.

تونی بلر پاسخ داد. اشتباه نکنید این همان صدامی بود که به کویت حمله کرد این همان صدامی بود که دهها هزار مخالف خود را کشت و این همان صدامی بود که 8 سال به ایران حمله کرد و بسیاری از سربازان ایرانی را با حملات شیمیایی به کشتن داد. و معلوم نبود اگر بر قدرت میماند چه میکرد.

 

 بسیار عجیب بود که تونی بلر با چه دقت به هشت سال حمله صدام به ایران و بارها حملات شیمیایی او و شهادت مظلومانه رزمندگان ایرانی اشاره نمود.

چه شده که خون صدهها هزار شهید از غرب تا جنوب کشور و جانهای بر زمین افتاده و  نفس های در گلو مانده دهها هزار جانباخته از حملات شیمیایی بعد 30 سال دلیل، سند و مدرکی برای حمله به عراق شده؟

 که اگر چنین است چرا آنروز سکوت کردید و اجازه دادید (به قول خودتان)  بارها و بارها به مناطق عملیاتی و مسکونی حمله شیمیایی شود؟ مگر حمله به جان انسانهای بیگناه از مادران باردار تا کودکان شیر خوار و پیران  زمین گیر شده از کهولت سن در شهرها و روستا های غرب و جنوب کشور ایران بدترین جنایت جنگی نبود؟

 

چگونه میتوانیم  صداقت و درستی شما را باور کنیم در حالیکه نزدیک به 30 سال سکوت کردید و نگفتید بر جسم و جان  صدها هزار جوان رشید و فداکار  ایرانی که بعد مجروحیت همچنان در بستر بیماری هستند چه گذشت؟  در حالیکه که همان جانبازان شیمیایی، امروز میتوانستند نیروی عظیمی برای کشورمان باشند.

 

آیا غیر از این خواهد بود که در مقابل این سکوت یا به نوعی حمایت 30 ساله شما از صدام  بگوییم: شما فقط برای حفظ منافع  و عملکرد خود از هر حادثه ای منفعت و سود خود را طلب مینمایید و هرگز دلتان برای جانبازان شیمیایی کشورمان و 8 سال دفاع مقدسمان نسوخته و ای چه بسا روزی دیگر بر حسب نیاز و منفعت خود حتی خلاف آنچه امروز گفته اید به زبان بیاورید.

اکنون در آغاز سال نو بیاد همه شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی  دل خود را میسپاریم به جمله ای نافذ و گران از جانباز شهید فاطمه حداد از شهر سردشت که در تابستان 66 در آتش حمله شیمیایی عراق مجروح گردید و در اسفند 82 با شهادت سرخش به سوی حق شتافت. او کسی بود که در نهایت صبر و استقامت  18 سال وجود و جسم پاکش از آتش شیمیایی دشمن میسوخت اما آنقدر محکم و استوار بود که کسی ناله ای را از این زن نمی شنید.  در آخرین ملاقات با ایشان در بیمارستان ساسان تهران به من بیان داشت:  همه 18 سال رنج و بیماری من را روزی به قلم تحریر بیاورید تا همه دنیا بدانند چه بر سر ملت ایران آمد تا دیگر کسی از سلاح های شیمیایی بر علیه انسانیت حتی دشمن خود هم استفاده نکند.  آخرین جمله ای که در نهایت ایثار و گذشت بیان نمود این بود که:

 در این 18 سال آنقدر از آثار حمله شیمیایی دشمن رنج کشیدم که اکنون آنرا (حمله شیمیایی) را حتی برای دشمن خود هم آرزو نمیکنم.   

فراموش نکنیم که بسیاری از هموطنان ما بعنوان قربانیان جنگ در شهرها و روستاهای مرزی از کردستان، آذربایجان، ایلام و کرمانشاه تا خوزستان سپر بلای ملت و کشور در حملات دشمن بودند. بر ماست که هرگز آنها را فراموش نکنیم و ایامی را در کنارشان سپری کنیم تا مرهمی بر زخم های آنان باشیم.  

 

فردا به لطف خدا به مدت یکماه عازم آفریقا خواهم بود تا بعنوان پزشک بدون مرز ایرانی، پنجمین سال پی در پی از ایام نوروز را برای درمان بیماران آفریقایی خدمتگزار انسانهای نیازمندی از ملیت، مذهب و نژادی دیگر در قاره آفریقا باشم تا همه ملل دنیا بدانند که پزشکان ایران اسلامی فراتر از زمان و مکان، کمک به دیگران و شادی برای آنان را از وظائف مهم زندگی خود میدانند.

 

 

 

خدا عمل ما را بپذیرد و به مرحمتش همه ما را عاقبت بخیر نماید.

و به ما فرصت دهد تا جان در بدن داریم افتخاری برای مملکت و ملت خود باشیم و هرگز ذره ای به اجنبی و بیگانه دل نبندیم.

 

دکتر سید ناصر عمادی – عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران –

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید '; document.getElementById('cloak88281').innerHTML += ''+addy_text88281+'<\/a>'; //-->

      dr-emadi.ir آدرس وب سایت

 

  

. alt

alt alt