پرسش و پاسخ

از دیدار با سیاسیون پایتخت تا معاینه بیماران ساده دل در روستاهای بروخیل، سی پی و کوهیخل

آخرین به روز رسانی پنج شنبه, 14 شهریور 1392 21:45

 

روز پنجشنبه 31 مرداد به روستای بروخیل از شهر شیرگاه رفته و در کنارحسینیه  زیبای چهارده معصوم نزدیک به 70 بیمار که با مشکلات پوستی آمده بودند را ویزیت رایگان و معاینه نمودم.  پرسنل مرکز بهداشتی بروخیل انصافا بسیار مهربان و پرتلاش بودند.

حسینیه زیبای چهارده معصوم بروخیل شیرگاه - پرسنل زحمتکش مرکز بهداشت روستای بروخیل


روز یکشنبه هم در مجلس با تعدادی از نمایندگان محترم ( احمدی، فیاضی، مطهری و زاکانی ) ملاقات داشتم. به هنگام صرف نهار با آقای مطهری در خصوص ماجرایی در کنیا که فردی نام فرزند خود را شهید مطهری نهاده صحبت نمودم. با آقای احمدی صحبت مفصل و طولانی از وضعیت بهداشت و درمان داشتیم. امروز هم با مجلس نشینان گذشت. 


روزهای سه شنبه و چهارشنبه (5 و 6 شهریور) نیز در مانور بحران هلال احمر استان مازندران که با احداث بیمارستان صحرایی در منطقه روستایی سی پی از توابع شهر زیراب سوادکوه بوده شرکت نمودم . شب را هم در اردوگاه به اتفاق آقای دکتر سیدصالحی ماندیم. بعد از سالها خوابیدن روی زمین و در چادر آن هم در دل طبیعت برایم یاد و خاطره ای از روزها و شب های جبهه بود آن شب تا 5 صبح به اتفاق دکتر سید صالحی بیدار بودیم و پرونده های بیماران و نتایج فعالیت های پزشکان و پرسنل را در روز اول مانور مرور میکردیم اشکالات جدی در پذیرش بیماران توسط پزشکان عمومی وارد بود که قرار شد فردا اصلاح شود. نماز را خواندیم و خوابیدیم صبح بعد از صرف صبحانه بعد از کمی صحبت با پزشکان عمومی و راهنمایی آنها برای ثبت دقیق اطلاعات بیماران،  مراجعین روستایی با مشکلات پوستی  را معاینه و درمان نمودیم و هنگام ظهر به ساری برای آموزش دانشجویان پزشکی آمدم.

محل برگزاری مانور بحران هلال احمر - منطقه سی پی سوادکوه - دکتر سیدصالحی- چاووشی- عمادی- حسین زاده

ساعت 4 صبح منطقه مانور بحران - روستای سی پی سوادکوه
 دوشنبه 11 شهریور روز  شهادت امام جعفر صادق(ع) امام شیعیان میباشد. دیشب هلیا سادات خواب عجیبی دیدند صبح برایم تعریف کرد صدایشان را ضبط کردم غروب که برای نماز به مسجد جامع رفتم ماجرا را برای امام جماعت حاج آقا پناهنده تعریف کردم توصیه نمودند و فرمودند خواب بچه ها از رویاهای صادقه میباشد.


چهارشنبه 13 شهریور نیز در مراسم سوم مرحومه جوان ناکام خانم سیده خدیجه نبوی که در اثر تصادف به رحمت خدار رفتند در روستای ارطه شرکت نمودم. دقایقی برای انبوه مردمی که در حسینیه حضور یافته بودند مطالبی عرض کردم. تاکید به اینکه مملکت بیش از هر زمانی نیاز به تلاش و همدلی ما دارد و همواره از مکتب امام حسین (ع) برکت و حرکت را درخواست نماییم و لحظه ای از یاد او غافل نشویم از عرایضم بود. مرحومه نبوی درخواست نمود بعد از فوتش چنانچه ممکن باشد از اعضای بدنش برای نجات دیگران استفاده شود. خدا رحمتش کند.
پنجشنبه 14 شهریور بعد دیدار با آقای ابراهیمی معاون سیاسی استاندار مازندران  به مرکز بهداشت روستای کوهیخل شهرستان جویبار رفتم تعدادی بیمار با مشکلات پوستی را معاینه و درمان نمودم. بعداظهر هم بعد از زیارت قبور شهدا در سید نظام به مسجد جامع برای اقامه نماز جماعت رفتم. کمی با جاج آقا درد دل کردیم. واقعا با همه غم و اندوهی که این روزها در دل داریم مسجد آنجا که میزبان انسان کسی جزء خدا نیست و قبور شهداء  بهترین آرامش و آسایش برای دلهای مضطرب وآشفته هست.
به آقای دامادی هم زنگ زدم و از ایشان درخواست نمودم که نطق زیبایی که در دفاع از وزیر ارشاد آقای جنتی داشتند را برایم ارسال نمایند. انصافا نطق ایشان به اندازه یک کتاب به لحاظ فرهنگی و اجتماعی بر مبنای یافته های علمی صاحب ارزش میباشد. که مرور آنرا به دوستان توصیه میکنم. 

  
به درخواست امور زندانها هفته اینده هم قرار شد برای معاینه بیماران به زندان قائمشهر بروم. مطمئنا بسیار مهم میباشد تا بیماریهای مهم در زندان مورد ارزیابی قرار گیرد.

 شهریور 1392

دکتر سید ناصر عمادی - استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران