آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 311372

کاربران حاضر در سایت

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

همدرد و همراه باشیم

همدرد و همراه باشیم

 

فردا شب شنبه -  94/11/10  (نیمه شب ساعت 12)  از شبکه دو سیما در برنامه " زنده باد زندگی "   به همراه سه تن از جانبازان عزیز شیمیایی کشور ( سلطانی از روستای دزک شهر کرد- موسوی اصل از یاسوج  و سلطانی از تهران که افتخار همنشینی و درمان آنان را در بیش از ده سال اخیر دارم ) به همراه مجری توانمند و دانشمند آقای خسروی  فرصتی از گپ و گفتگو با فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم داشت.

تا مردم عزیز کشورمان همیشه با درد و آلام جانبازان مظلوم شیمیایی کشور مانوس و همدرد باشند. تصاویر لحظات مجروحیت سلطانی و موسوی اصل در زمان جنگ  (که آنها را در اختیار برنامه زنده باد زندگی گذاشته ام) گوشه ای از سوختن ها  در 8 سال دفاع مقدس میباشد. 

جانباز شیمیایی موسوی اصل اسفند 64 - عملیات والفجر 8

یاسوج - سال 83 نهار میهمان جانباز شیمیایی  موسوی اصل ( سمت راست ایشان نشسته ام)

جانباز شیمیایی سلطانی - سال 62 عملیات خیبر - بیمارستان هلند

روستای وردنجان شهرکرد - سال 84 - دیدار با جانبازان شیمیایی تیپ 44 قمر بنی هاشم - سلطانی ایستاده از چپ

هماچنانکه  امشب در  شبی بیاد ماندنی با دوست و همرزم آقای مختار رحیمی وکیل دادگستری و جانباز جنگ با زخمی عمیق در شاهرگ حیاتی گردن بعنوان سند و آثاری شش دانگ از دفاع در برابر دشمن دین و مملکت بود گپ و گفتگویی داشته ام. خاطرات این سربازان گمنام گاهی  همانند معادله های بسیار پیچیده هندسه و ریاضی، دل های بصیر و عالمی را برای درک عمیق آن طلب می نماید  زیرا شناختن معمای درون این اسطوره های ایثار همانند همان حل معادله های سنگین ریاضی، تاثیر شگرفی را در علم و عالم  بدنبال خواهد داشت. پس آنان را بیشتر و دقیق تربشناسیم. 

شهریور سال 1366-  غرب کشور- محور آلواتان و دلتو سردشت - از چپ خودم- پسر عمو شفیع

در کنار رزمنده دفاع مقدس جانباز عزیز مختار رحیمی - بهمن 94


اما هفته گذشته ضمن ملاقات و معاینه  کودکان معلولین ذهنی در مرکز پردیس ساری که به همت یکی از پزشکان جوان دلسوز فراهم گردیده بود به دیدار بیماران  بازتوانی یافته از بیماری جذام در مرکز فرهنگی شهرداری تهران رفتم. دوست عزیز و ایثارگر آقای دکتر نوروزی عزیز که به حق تمام زندگی ایشان ایثار و فداکاری است و  بسیار مقرب دلهای این نجات یافتگان از بیماری جذام بودند برای حضورم در کنار این بیماران زحمت زیادی کشیدند.  کمی دیر به جلسه این عزیزان رسیدم ولی همه منتظر ماندند تا خدمتشان برسم.

 

در کنار آقای سمیعی خیر بزرگوار- معاینه بیماران بازتوان یافته جذامی - بهمن 94 - تهران

اکثرشان از زخم های مزمن در دست و پا رنج میبردند که به دلیل بی حسی ناشی از بیماری جذام بود که دچار سوختگی می شدند. کمی برایشان صحبت کردم و عرض کردم با وجود  آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در مشهد الرضا نباید ناامید باشیم. خلاصه اینکه با نام رضا هم آنها گریه کردند و هم من بغض کردم که با ذکر صلوات کار به گریه من نرسید.

بسیار دشوار بود که نزدیک به 100 نفر انسان را با معلولیت های ناشی از بیماری جذام در مقابل خود ببینیم و نفس راحت بکشیم. قرار شد به اتفاق دکتر نوروزی ضمن ویزیت ماهیانه، یکدوره برنامه آموزشی نیز برای آنان داشته باشیم.
   بیماری جذام علاوه بر معلولیت و ایجاد ناتوانی در حس و حرکت انگشتان دست و پا، موجب ایجاد مشکلات بینایی و صورت میگردد. که یکی از عمده مشکلات این بیماران ترس و وحشت افراد اجتماع از ایشان و  در نهایت عزلت و گوشه نشیتنی بیماران است. که خوشبختانه امروزه  با تمهیدات درمانی امکان سرایت بیماری صفر میباشد و به همین خاطر توجه به این بیماران و بذل محبت به آنان بسیار مهم و ضروری میباشد.


فراموش نکنیم همه از خاک هستیم و به خاک برمیگردیم. از محبت به دیگران بخصوص نیازمندان و بیماران غافل نشویم که دعایشان بزرگترین شفاعت بر دنیا و آخرت ما میباشند.  

 

سید ناصر عمادی - بهمن 1394