اخبار

نماز چگونه جسم و جان را از بیماری پاک میکند.

آخرین به روز رسانی شنبه, 11 خرداد 1392 06:31


امشب از جناب دکتر قائدی عزیز (پژوهشگر، روانپزشک و یکی از جانبازان پرافتخار جنگ تحمیلی)  ایمیلی دریافت نمودم تا  به عظمت نماز بیشتر آگاه شوم  و اینقدر سرگرم دنیا و آرزوهای آن  نشوم.

 

امام علی فرمود: از حبیب خودم رسول خدا شنیدم كه فرمود:
امید بخش ترین آیه قرآن این آیه است
"واقم الصلوة طرفى النهار و زلفا من اللیل ان الحسنات یذهبن السیئات ذلك ذكرى للذاكرین"
سوره هود آیه 114

و فرمود: اى على! آن خدایى كه مرا به حق مبعوث كرده و بشیر و نذیرم قرار داده ، هنگامی که یكى از شما برمى‏ خیزد براى وضو گرفتن، گناهانش از جوارحش مى‏ریزد، و وقتى به روى خود و به قلب خود متوجه خدا می شود، از نمازش كنار نمى‏رود مگر آنكه از گناهانش چیزى نمى ماند، و مانند روزى كه متولد شده پاك مى‏شود، و اگر بین هر دو نماز گناهى بكند نماز بعدى پاكش می‏كند، آن گاه نمازهاى پنجگانه را شمرد
بعد فرمود: یا على جز این نیست كه نمازهاى پنجگانه براى امت من حكم نهر جارى را دارد كه در خانه آنها واقع باشد، حال چگونه است وضع كسى كه بدنش آلودگى داشته باشد، و خود را روزى پنج نوبت در آن آب بشوید؟ نمازهاى پنجگانه هم به خدا سوگند براى امت من همین حكم را دارد.

ساعت یک نیمه شب سه شنبه  91/3/30 از قائمشهر عازم تهران هستم تا بعد از ویزیت بیماران در بیمارستان بهارلو (میدان راه آهن) در اولین جلسه نخبگان علمی شاهد و ایثارگر کشور برای بررسی مقالات برتر  شرکت نموده و بعد جلسه مجددا  از تهران برای ویزیت بیماران در کلینیک طوبی  به ساری برگردم.

باشد تا در عمل و کردار یادآور نام علی باشیم.

دکتر سید ناصر عمادی - متخصص پوست