اخبار

از دیدار با رئیس جمهور در پاستور تا سفر به آفریقا (نیمه دوم آذرماه)

آخرین به روز رسانی شنبه, 21 فروردين 1395 18:56

 

بنام او

نیمه دوم آذرماه، 2 هفته بسیار پرکاری بود 1- ویزیت رایگان بیماران در روستاهای دوگ و باغدشت قائمشهر 2- رفتن به مریوان به اتفاق دکتر برومند ، دکتر کفاشی، دکتر کریمی، دکتر رضایی منش و آقای صالحی و معاینه 520 مصدوم شیمیایی (طی 3 روز) که در بمباران شیمیایی روستاهای قلعه جی، نی، دیوان دره و ...مجروح شده بودند. 3- آموزش دانشجویان پزشکی و برگزاری امتحان پایاندوره آنها 4- دیدار با رئیس جمهور 5- از همه مهمتر آماده شدن برای سفر به آفریقا در 2 دیماه و برگزاری کمپ پزشکی در دو کشور غنا و کنیا با همکاری صلیب سرخ این کشورها و جمعیت هلال احمر کشورمان.    

اما گفتن ماجرای دیداربا رئیس جمهور نه از آن جهت که اتفاق مهمی در زندگی ام حادث شده بلکه اتفاقا فقط از آن جهت که یک دیدار معمولی و ساده ای بود که نشان میداد میتوانیم در نهایت خونسردی و بسیار دوستانه از مشکلات کشور با ایشان سخن داشته باشیم مهم بود . ضمن اینکه در خرداد ماه سال 89 برای دریافت لوح تقدیر و تندیس ایثار به دلیل فعالیت های 4 ساله بشردوستانه در کشورهای آفریقایی( کنیا و غنا)، افغانستان و بم، ایشان را برای دقایقی ملاقات نمودم( تصویر).  آن  شب ایشان از من پرسیدند درخواستی ؟ عرض کردم اگر باز هم دستوری برای خدمت به کشور و ملتم باشد آماده ام . که شانه ام را فشرد و تشکر نمود.

هفته قبل دکتر کفاشی رئیس کمیسیون پزشکی مرکز با من تماس گرفته و اظهار نمودند برای دیدار خصوصی با رئیس جمهور به همراه 30 تن از پزشکان کمیسیون آماده باشم و از آنجائیکه مقالات علمی متعددی در خصوص جانبازان شیمیایی داشته و بارها در کنگره های علمی کشورهای خارجی از مشکلات پوستی جانبازان شیمیایی سخن گفته ام لازم است گزارشی در این خصوص به مدت 10 دقیقه برای رئیس جمهور بیان نمایم .

 

جلسه در ساعت 7 عصر روز چهارشنبه 22/9/ 91 در محل پاستور آغاز شد بعد از صحبت های آقای زریبافان، دکتر عباسپور، دکتر برومند، دکتر یوسفی، دکتر خداکرم، دکتر موسوی نوبت به من رسید. مطالبی از نحوه فعالیت های علمی و مقالات نوشته شده در ژورنالهای خارجی عرض کردم. خلاصه کلام بنده این بود که راه و روش شناساندن درد و آلام جانبازان شیمیایی به دنیا، بیان ایثار و رشادت آنها نیست زیرا آن سوی مرزها میدانند هر دیندار و وطن پرستی با جان و دل از مملکت خود دفاع میکند. اما اگر به تاریخ جنگ های جهانی بنگریم خواهیم دید صحنه هایی از جنگ بعنوان جنگ نابرابر و ظالمانه در تاریخ ثبت شده زیرا یک سوی نبرد و جنگ از سلاح غیر متعارف استفاده نموده. مانند حادثه انفجار هیروشیما توسط آمریکا یا جنگ های کرایمه که در چند ساعت هزاران سرباز بلژیکی توسط گارهای شیمیایی ارتش آلمان کشته شدند. ما هم برای اثبات حقانیت و مظلومیت در دفاع از کشور، میهن و بیش از یکصد هزار جانباز شیمیایی لازم است با دنیا به زبان علمی گفتگو کنیم زیرا وقتی یافته های جدید علمی و پزشکی از جانبازان شیمیایی بعد از 3 دهه در مجلات علمی دنیا ثبت و منتشر شود آنگاه این یافته های علمی و پزشکی در مجلات خارجی خود مستند و مدرکی در اثبات حقانیت و مظلومیتی خواهد بود که در طول 8 سال جنگ تحمیلی از آن فریاد میزدیم. خلاصه آنکه با دنیا با زبان علمی و پزشکی از یافته های جدید در جسم و جان سربازان ایرانی مصدوم شده با گازهای شیمیایی ساخته شده توسط غرب سخن میگوییم اما در نگاهی دیگر همه دنیا ( سیاستمداران، عالمان، فرهیختگان و حتی افراد عادی) از همان مجلات علمی کشورهای غربی که توسط ما برای آنها ارسال گردیده خواهند خواند که بر سر ملت ما چه آمد و همچنان 30 سال بعد از جنگ سربازان ما و خانواده های آنان بعنوان قربانیان سلاح های شیمیایی ازچه مصیبتی رنج میبرند.

 

نکات جالبی در این جلسه جلوه میکرد. آقای رئیس جمهور با حوصله به همه حرفها گوش دادند حدود 3 ساعت طول کشید و جمع بندی ایشان از مطالب ارائه شده توسط ما 10 پزشک نسبتا كامل و هوشمندانه بود یعنی نشان میداد ایشان به همه مطالب ارائه شده دقت نمودند و تجزیه و تحلیل مناسبی را از مطالب ما ارائه نمودند

جلسه بسیار صمیمانه و خوبی بود مخصوصا مطالب ارائه شده توسط دکتر موسوی در خصوص راه اندازی پژوهشکده ایثار و دکتر یوسفی از مشکلات جانیازان اعصاب و روان و جمع بندی مطالب از نحوه کار و فعالیت کمیسیون پزشکی توسط دکتر کفاشی و دکتر کریمی که انصافا رئیس جمهور را قانع و خشنود از صحت و سلامت کار کمیسیون پزشکی جانبازان نمود.

تا ساعت نزدیک به 11 مهمان رئیس جمهور بودیم و بعلت مشکلات اقتصادی آقای رئیس جمهور فرمودند تا صبح هم اگر اینجا باشید از شام خبری نیست مگر خودتان کاری کنید.

فردای همانروز پنجشنبه ،صبح زود بعد از آموزش دانشجویان پزشکی در بیمارستان بهارلو تهران، به اتفاق همکاران برای معاینه مصدومین غیرنظامی شیمیایی عازم مریوان شدیم که 520 مصدوم معاینه و من شب شنبه با اتوبوس از مریوان به تهران برگشتم تا ضمن شرکت در گزارش صبحگاهی دانشجویان در بیمارستان بهارلو، مقدمات سفر به آفریقا را که در پیش بود فراهم کنم.

سید ناصر عمادی - متخصص پوست –

 

ویزیت بیماران در روستای باغدشت قائمشهر - آذر ماه 91

 

 alt

ویزیت بیماران در روستای دوگ قائمشهر -مسجد روستا - آذرماه 91

 

شهر مریوان آذرماه 91 معاینه جانبازان شیمیایی – (دکتر کفاشی ،عمادی، دکترکریمی، دکتر رضاییمنش، دکتر برومند، )

alt

 

دریافت لوح تقدیر و تندیس ایثار از رئیس جمهور سال 89 ( به دلیل فعالیت های بشردوستانه در آفریقا و افغانستان و مقالات علمی از جانبازان شیمیایی)

alt