آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 310705

کاربران حاضر در سایت

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

محبت خادمین حرم حضرت معصومه (ع)

بنام حق


 سفر اسفند ماه به آفریقا  و عمل جراحی دختر شانزده ساله کنیایی که مبتلا به سرطان پوست بوده و نیز نامگذاری بیمارستانی در کشور بروندی بنام امام رضا (ع)  علتی شد تا عده ای از دوستان خادم حرم شریف و مطهر حضرت معصومه (ع) بنده را بعنوان مهمان  و سخنران (که خود را واقعا ناقابل نمیدانم)  در شب پنجم (94/1/5) به صحن حضرت نجمه خاتون برای مراسم شبستان بهشت بانو دعوت نمایند.


 


هرگز در مقام و جایگاهی نبودم  که لایق و شایسته به بیان کلام و سخنی در حرم حضرت معصومه (ع) برای  زوار دلسوخته و عاشق او باشم. پیگیری مسئولین فرهنگی حرم و برگزارکنندگان نمایشگاه بهشت بانو و با این نیت که اینجانب از وجود حضرتش و اخلاص و صداقت خادمین او بتوانم با کسب معرفت الهی و انسانی در ارائه خدمات بشردوستانه توفیق بیشتری داشته باشم در مراسم شرکت نمودم. در زمان بیان عرایضم شاهد چهره های جوان و معصومی بودم که از گوشه و کنار کشور برای ارائه خدمت و کسب فیض از برکات بانو معصومه (ع) عازم شهر قم شده  تا ضمن توفیق حضور در مراسمات ویژه حرم، صداقت و اخلاص انسانی و الهی خود را به افرادی چون ما مبرهن و آشکار نمایند تا خوب بدانیم که اگرچه ما سخنران و آنان شنونده اما به حق و انصاف آنها منبع ایمان و اعتقاد و ما نیازمند خلوص و سادگی آنان. 

 
آن شب اینکه چگونه بعنوان پزشک یا مهندس میتوانیم یادآور و مدافع اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشیم مطالبی عرض کردم. تاکید نمودم اگر بعنوان انسان وظیفه شناس فقط متعهد به انجام تعهدات انسانی خود برای انسانهای نیازمند از هر نژاد، ملیت، مذهب و رنگ و پوستی باشیم  آنگاه میتوانیم مطمئن باشیم که بزرگترین خدمت را به دین،مذهب و کشور خود نموده ایم. زیرا مطابق فرمایش مولا علی (ع): در عمل و نه در سخن، به مردم نیازمند خدمت نمودیم. و چنان میشود که اعمال انسانی ما موجب جذب آنان به دین، مرام و کشورمان میشود.  همانگونه که نتیجه یکماه تلاش در بروندی جهت درمان بیماران و آموزش پزشکان، ترویج نام امام رضا (ع) در این کشور مسیحی نشین ده میلیونی بود.


  جوانان استان هرمزگان و آذربایجان شور و حال خاصی داشتند و از ما قول سفر به استان ایشان برای چنین مراسم مشابهی را اخذ نمودند. و خدا میداند چقدر از دل روشن و چهره جذاب و با صفای آنان به وجد آمدم.


سرکار خانم بانو و آقای طاهری و دیگر خادمین حرم که شور و علاقه شان هر زائری را به وجد میآورد به من بسیار آموخت که محبت و موهبت وجود اهل بیت (ع) بزرگترین رمز موفقیت در تقرب به پروردگار و خدمت به بندگان نیازمند اوست.


 ساعت یازده شب بعد از زیارت حرم  و گپ و گفتگو با دوستان علاقمند دیگر از نحوه ادامه فعالیت های فرهنگی، با دلی شاد و خرسند از یک روز فعالیت در حرم حضرت معصومه (ع) به تهران و سپس قائمشهر برگشتم.

 

سید ناصر عمادی- متخصص پوست - هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

فروردین 94