آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 311073

کاربران حاضر در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شهدا جنگ تحميلي امامزاده هاي واقعی

 

بنام خدای شهدا
بیست وپنجم فروردین 94 به دعوت دانشگاه کردستان به سنندج سفر کردم تا به همراه سرهنگ خلبان " جهانی " رزمنده  کرد و رکورد دار جهان در شکار جنگده های دشمن که در طول جنگ دهها فروند هواپیمای جنگی دشمن را شکار نموده و دارنده مدال فتح از دستان رهبر معظم انقلاب بوده، حرف و سخنی برای دانشجویان داشته باشیم. یعد از سخنرانی به مزار شهدای گمنام تدفین شده در محوطه دانشگاه رفته و صحبت های بسیار صمیمی و دوستانه با دانشجویان داشتیم. آنجا در کنار مزار شهدا عرض کردم چگونه در مصیبت و بلا، در گرفتاری های زندگی وقتی از همه جا ناامید میشویم هنوز قبور امامان و امام زاده ها را پناهگاه میدانیم غافل از اینکه امام زاده های واقعی همین شهدای گمنام هستند که بر خاک دانشگاه خفته اند آنان را بخوانیم زیرا آنان نزد خدا پس از امامان معصوم (ع) بیشترین آبرو را کسب نموده اند.
شب تنها با اتوبوس به تهران برگشتم تا یادی از سال 1366 باشد که برای مرخصی از محور حاج عمران به پیرانشهر سپس ارومیه  و تهران آمدم.


 18 اردیبهشت هم روز خوبی برایم بود که به اتفاق جانباز جنگ مهندس ملک خیلی به دیدار دوست و همرزم قدیمی جانباز پرتلاش و محبوب اقای مهندس بهمن نوری عزیز رفته بودیم که اخیرا بعنوان شهردار منطقه 8 تهران منصوب شده بودند. زمان دیدار ما ساعت 8 صبح بود برای ما تعریف میکرد که نماز صبح را امروز در یکی از پارک های منطقه 8 با حضور مردمی که در پارک حضور داشتند بجا آوردیم.  در این صحنه آنجا نبودم اما چقدر زیبا که مردم شهرمان ببینند که شهردار شهرمان عبادت خدا را با همان دل ساده و خدمتگزار در حالی که پایی را برای حفظ این مملکت هدیه نموده در کنارشان به نماز ایستاده است. خدا حافظ ایشان باشد.

مهندس نوری ایثارگر جنگ و شهردار منطقه هشت - تصویر وسط


روز 31 اردیبهشت بازگشت به طبیعت خدا و دلهای پاک بندگان او بود که با دامداری در سخت ترین شرائط ، زندگی را برای رفاه و اسایش دیگران انتخاب کرده بودند.  به اتفاق مهندس ناصرالدین عمادی (دکتری جنگلداری و مراتع و مشاور مدیرکل) ، دکتر جمشید عمادی و دکتر رشیدی مسئول شبکه بهداشت سوادکوه به منطقه آلاشت و چرات رفته تا از نزدیک با دامداران و چوپان ها گپ و گفتگویی داشته و ضمن معاینه و درمان آنان، نحوه پیشگیری و درمان بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان را برایشان توضیح دهیم.
روز عجیبی بود زیرا سالهای جوانی و نوجوانی را به من یادآوری میکرد که در دل طبیعت در روستای گاوچاله و در دل کوهای سمنان با دوستم رحمان جعفری گله داری میکردم . یادش بخیر 

سال 1363 منطقه کوهستانی سمنان تصویر وسط نشسته خودم

دکتر رشیدی - خودم - دکتر ناصر الدین عمادی

ویزیت یکی از دامداران با زخم دست

402

منطقه چرات سوادکوه- ویزیت رایگان دامداران منطقه - اردیبهشت 94

401

 همکار عزیز و پر تلاش شبکه بهداشت  سوادکوه آقای عالیشاه

 انشاالله فردا عازم یکی از کشورهای جنگ زده همسایه برای کمک های پزشکی بشردوستانه خواهم بود. باشد تا ثابت کنیم زندگی ما ایرانیان برای کمک به دیگران است نه کمک به دیگران برای زندگی ما.

نیازمند دعای همه شما، بخصوص جوانان با صفای کشورم که به عشق مملکت قلبشان می طپد و همیشه با پیام های سرشار از محبت شان بنده را مورد تفقد خود قرار میدهند.  (یا علی)

سید ناصر عمادی - خرداد ماه 94