آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 310727

کاربران حاضر در سایت

ما 36 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

از حضور سفرای کشورهای آفریقایی در زادگاهم تا جهادی ترین پزشک کشور


29 مرداد 94 با تشکیل یک تیم پزشکی متشکل از متخصص داخلی،  متخصص اطفال، متخصص زنان، پزشک عمومی ، و با حمایت هلال احمر مازندران  به 3 منطقه کیاسر، روستای اراء، و فولاد محله در استان سمنان و مازندران عزیمت نمودیم. ضمن معاینه 450 بیمار در این سه منطقه محروم، دارو نیز بطور رایگان به بیماران ویزیت شده تحویل گردید. این اقدام به مناسبت روز پزشک برای همراهی و همدردی با ساکنین مناطق محروم از دو استان مازندران و سمنان بود. اگرچه در روستای اراء بدلیل عدم هماهنگی قبلی با مشکلاتی مواجه شده بودیم اما در کیاسر و فولاد محله خدمات پزشکی به نحو احسن برگزار گردید.


اما مرداد ماه 94 با حضور مکرر اینجانب در مراسمات مختلف ملی و بین المللی همراه بود.
موضوع از آنجا آغاز شد که تعدادی از سفرای کشورهای آفریقایی تصمیم گرفتند برای سالها حضور داوطلبانه اینجانب  (بعنوان پزشک بدون مرز) در کشورشان به شهر و زادگاهم برای ابلاغ تقدیر و تشکر مردم  و دولت کشورشان عزیمت نمایند. آنها میخواستند از خانواده و مردم شهرم برای عدم حضورم در قائمشهر و طبابت در آفریقا تشکر کنند. 

به ترتیب از چپ: سفرای نیجریه، کمور، سنگال، بروندی و خودم در فرودگاه دشت ناز ساری
سفرا به اتفاق همسرشان ابتدا  به منزل ما و سپس به سالن اجتماعات شهرداری و شورای شهر آمدند و با استقبال گرم مردم و مسئولین شهر مواجه شدند. امام جمعه محبوب و پدر بزرگوار دو شهید حضرت آیت الله معلمی  به همراه فرماندار، شهردار، و اعضا محترم شورای شهر که مظهر حضور مردمی ترین مراسم بودند خالق صحنه زیبایی از پیوند دو ملت آفریقا و ایران بودند.

استقبال مردم و شهردار قائمشهر آقای حجازی از سفرای آفریقایی در محوطه شهرداری
مردم قائمشهر و سوادکوه به نمایندگی از ملت ایران و سفرای کشورهای بروندی، نیجریه، کمور، سنگال  به همراه همسرانشان به نمایندگی از ملت آفریقا نشان دادند که در تاریخ دوم شهریور 94 برای قدردانی از نیکی ها و محبت ها فارغ از نژاد، ملیت و مذهب  در شهر قائمشهر از استان مازندران و کشور ایران کنار هم آمده اند تا یکصدا بگویند همپنان که پیامبر بزرگ اسلام فرمودند " نیکی و محبت به یکدیگر آغاز همه خوبی ها، امنیت، آسایش و آرامش در  زندگی و با هم بودن هاست ".


اگرچه آغاز فعالیت های بشردوستانه ام در کشورهای آفریقایی که به همت و حمایت جمعیت هلال احمر از سال 2008 آغاز شده بود را به چنین روزی از حضور سفرای آفریقایی در شهرم پیش بینی نمیکردم . اما اگرچه پاسخ سفرای ملت آفریقا دیر و بعد از 7 سال محقق شد اما به وعده الهی خوب و باشکوه محقق گردید.
همپنان که در مراسم حضور سفرای آفریقایی گفتم " حضور سفرا در شهرم برای تقدیر و تشکر از اینجانب نبود بلکه برای تقدیر و تشکر از دین، مذهب، ملت و خانواده ای بود که فردی و پزشکی را آنچنان بر اساس معیار های دینی و فرهنگ غنی ایرانی ساخته اند که بتواند به نمایندگی از ملت مسلمان و بزرگ ایران خدمتگزار نیازمند هر انسانی در هر گوشه از این دنیا  بخصوص آفریقا باشد.  حضور سفرا برای احترام به معلم ها ی  دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستانم بود که زندگی کردن و خدمت به انسانها را به من آموختند. تکریم و احترام به شهدای همرزم 8 سال دفاع مقدس بود که با شهادت خود دفاع از سلامتی و تندرستی همه انسانها را به من آموختند. و به همین علت این افتخار را به  پدر مرحوم، همه شهدا و معلمین و اساتیدم از دوران ابتدایی تا دانشگاه و مردم خونگرم شهر و دیارم قائمشهر و سوادکوه تقدیم میکنم که همه خوبی ها را از ایشان آموختم.


سفرای آفریقایی و همسرانشان  در سالن اجتماعات شهرداری قائمشهر

اما حضور سفرا که با همکاری و همراهی ویژه استاندار محترم و مسئولین استان همراه بود منجر به امضاء 4 تفاهم نامه اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و آموزشی با کشور های آفریقایی فوق در میلاد امام هشتم گردید  که آنرا قطعا از برکات توجه آقا امام رضا (ع)  میدانم.


سفرای آفریقایی پس از امضاء تفاهم نامه اقتصادی با استاندار مازندران

اما به همت و توجه دوستان در تاریخ 31 مرداد 94 مراسمی با عنوان تکریم از پزشکان جهادی کشور در دانشگاه شهید بهشتی با حضور وزیر محترم بهداشت آقای دکتر هاشمی، رئیس نمایندگی ولی فقیه در دانشگاها حاج آقا محمدیان، آیت الله اراکی رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب، و دکتر رئیس زاده رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور برگزار گردید که فرصتی شد تا اینجانب به نمایندگی از 14 پزشک جهادی منتخب کشور دقایقی مطالبی را برای مسئولین و حضار بیان نمایم و در پایان هم لوح تقدیر و نشان پزشک جهادی برتر را از وزیر محترم دریافت نمودیم.


از راست: وزیر بهداشت آقای هاشمی، آیت الله اراکی، حاج آقا محمدیان نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها و دکتر عمادی

اما آنچه بیان گردید از لطف، توجه پروردگار متعال برای اندک خدمتی بود که انجام داده بودم این بدان معنا میباشد که انشالله از لطف و محبت او و بزرگان و مسئولین کشور مغرور نشویم و همیشه هر تقدیر و تشکر را آغاز راهی بزرگتر و مسئولیتی خظیرتر در آینده برای اعتلای دین، کشور و انسانیت بدانیم.
لازم میدانم از حمایت همیشگی و ارزشمند انسان فرهیخته و برجسته جناب آقای مهندس ولیپور مدیر عامل هلال احمر استان  مازندران که همواره کلام و کردار ایشان موجبات دلگرمی و عشق اینجانب به خدمت داوطلبانه بوده قدردانی نمایم.  
انشاالله طی هفته های  آینده به دعوت مسئولین بهداشت و درمان کشور نیجریه عازم این پرجمعیت ترین کشور آفریقایی با بیش از 90 درصد جمعیت مسلمان خواهم بود که از جنگ طلبی گروههای افراطی بکوحرام در رنج و آسیب میباشد. 

سید ناصر عمادی - متخصص پوست

مرداد ماه 94