آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 311367

کاربران حاضر در سایت

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عدم حضوردر انتخابات یعنی پنهان شدن

عدم حضور در انتخابات یعنی دزدیدن خود از میان ملت.

 

روز گذشته گفتکویم با یکی از دوستانم که گویا انتخابات برای او آنچنان مهم نبود، بنده را تشویق نمود تا چند جمله ای از انتخابات بنویسم.

حضور در انتخابات یعنی

1- در هر شرائطی دین، ملت، کشور، شهر، دوستان، خانواده و خودم را دوست دارم و به عاقبت همه آنها می اندیشم .

2- میآموزیم که همه (چپ، راست و مستقل) میتوانیم با همه اختلاف سلائق در کنار یکدیگر برای پیشرفت مملکت به گفتگو بنشینیم و انتخابات مجلس فرصتی برای همین گفتگو میباشد.

 

3- انتخابات به ما میآموزد حرف آخر را از زبان صندوق های رای خواهیم گفت و هرگز خیابانهای امن و آرام شهرمان را جولانگاه اعتراضات خود نمیکنیم  و با رادیو و تلویزیونهای بیگانه هرگز به درد دل نمی نشینیم. زیرا آخر و عاقبت مداخله بیگانگان مدعی دلسوزی را در عراق، افغانستان، سوریه و یمن دیدم.

در مقابل عاقبت اتحاد رهبری،دولت، مردم  و نیروهای جان برکف نظامی و انتظامی  را در کشورمان دیدم که چگونه با آنکه در جزیره ای از آتش و خون در کشور های خاور میانه زندگی میکنیم اما به لطف پروردگار متعال و عظمت خون پاک شهدا کوچکترین اقدام تروریستی را در مقایسه با کشور های حتی بسیار امن ( فرانسه، ترکیه، ....) شاهد نبودم.  

 

4- حضور انبوه مردم بسیار مهمتر از پیروزی فرد، گروه و حزب میباشد. زیرا کمترین پیام از حضور حداکثری ملت به دشمنان و بیگانگان این آب و خاک آن میباشد که ملت بزرگ ایران با قدمت کهن و غنی از فرهنگ انسانی و اسلامی، در مقابل هر حرکت ضد ایرانی و ضد اسلامی یکپارچه ایستاده اند.

 

5- انتخابات یعنی دمیدن نفسی تازه و نوید بخش به جان کشور و انقلاب که همه بدانند "میزان رای ملت است " و همواره ملت ایران فرصت و مجال ارزیابی مسئولین و کارگزاران را دارند و میتوانند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

 

6- یادمان باشد یک اصل منطقی و علمی است که هرگاه درب های انتخابات را با هر توجیه و علتی به روی خود و دیگران ببندیم و یا آنرا تحریم نماییم  روزگاری نه چندان دور مقصر و متهم به نزاع و آشوبی بین گروهها و مردمی خواهیم شد که میتوانستیم با راهنمایی و هدایت آنان به سوی صندوق های رای موجب صلح و صفای عمیق و پایداری فیمابین همه آنها و حتی خودمان  در کشور عزیزمان باشیم. زیرا میدانیم " به روز  آتش تر و خشک معنایی ندارد "

 

7- اکنون که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور محترم و همه علما بزرگ دین و دلسوزان کشور از حضور در انتخابات بعنوان رمز بزرگ اتحاد و پیشرفت و اعتلاء کشور و ملت سخن میگویند چرا باید در این حماسه سرنوشت ساز که سفارش همه شهدا عزیزمان در طول 8 سال دفاع مقدس میباشد نقشی نداشته و در خانه بنشینم؟

 

بنام خدا هرگز خود را از میان ملت پنهان نکرده و برای صلابت دین، کشور و انقلابم  و به مستند علم، منطق و عقل که  حداقل اولین دستاورد مهم آن امنیت و آرامش برای کشور، ملت و خانواده ام میباشد با تمام وجود و در کمال شوق و اشتیاق در صفوف انتخابات حاضر میشوم.   

از همه عزیزان و نخبگان بخصوص دانشجویان پزشکی، انتظار نقش بارز و تاثیر گذار خود در تشویق و ترغیب آحاد مردم به حضور در انتخابات را دارم. انشاالله

 

سید ناصر عمادی - اسفند 94