آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 311369

کاربران حاضر در سایت

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سفري ديگر به آفريقا بنام ايران

خدایم فرمود: حرکت از تو و برکت ازمن.


یازده فروردین طبق معمول هر سال اما کمی دیرتر به آفریقا کشور کنیا آمدم چون اواخر اسفند به دلیل حمله شیمیایی داعش به جنوب کرکوک عراق برای کمک به  آسیب دیدگان و  ساکنین شیعه شهر " تازه خرماطو " به این شهر رفته بودم.


امسال هشتمین سال متوالی هست که بهار طبیعت را در آفریقا سپری میکنم. این قطعا لطف خدا است که این نظم و انظباط  را در زندگی ام لااقل در خصوص آفریقا برقرار نموده است. خصوصا امسال چون پسرم سیدعماد به مکانی دور سفر نمود و خانواده خصوصا دخترم بیش از سال گذشته تنها شد. اما نتوانستم از قول و قرارم با مردم ، بیماران و پزشکان آقریقایی بعنوان یک ایرانی به سادگی بگذرم بخصوص که برنامه هایی از ویزیت بیماران و آموزش پزشکان را برایم تنظیم کرده بودند. 
مثل همیشه موریس دوست کنیایی ( نه ایرانی)  در فرودگاه نایروبی به سراغم آمد. خیلی خوشحال بود که بعد یکسال همدیگر را مجددا می دیدیم. در مسیر فرودگاه به نایروبی گفت: مدتی که اینجا هستی با ما باش. اصرار کرد گفتم ببینم چطور میشه!


وقتی منزل شان رسیدم خانواده شان خیلی خوشحال شدند  و ملاحظه نمودم که یکی از اتاقها را برای من آماده کردند و عکسی را که سالها قبل دسته جمعی با اعضا خانواده ایشان ( خودشان، همسرشان، دخترشان آنجلا، پسرشان آنتونی و خودم )  گرفته بودیم  قاب گرفته به دیوار خانه نصب نمودند. این محبت عمیق ایشان بود که فراموش نشوم.


اما آنچه در این مدت در آفریقا انجام داده ام:


1-    برگزاری جلسه علمی با پزشکان بیمارستان دولتی Mbagathi   و برگزاری آموزش های تئوری و عملی از بیماری پوست
2-    معاینه و درمان بیماران پوستی همه روزه صبحها در درمانگاههای پوست، درمانگاه بیماران HIV  ایدز، و درمانگاه آلبینو که در سال 2012 آنرا  برای بیماران آلبینو یا همان زال راه اندازی کرده بودیم .


3-    معاینه و درمان دانش آموزان مدرسه  Nursery  در نایروبی که به بیماری پوستی خاصی مبتلا شده بودند.
4-    ویزیت و جراحی بیماران در درمانگاه هلال احمر کشورمان در نایروبی  عصرها.


5-    بازدید و دیدار با مسئولین و پزشکان بیمارستان دولتی Thika level 5  در خارج از شهر نایروبی و برگزاری یک کلاس آموزشی برای دانشجویان از رشته های مختلف با همکاری و محبت  دوست و برادر عزیزم آقای دکتر شاهرضایی که بنده را همراهی نمودند.
6-    ملاقات با سفیر کشورمان در کنیا با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده و دوستان ایرانی ساکن در نایروبی.


جالب اینکه در پایان آموزش دانشجویان بیمارستان Thika  همه یک شعار را با هم سر دادیم.
Best for Kenya Best for IRAN             یعنی جاودان کنیا و جاودان ایران


امشب شب جمعه تنها و دلتنگ کشورم، مردم عزیز، دوستان و خانواده ام. آمدم تا برای همه شما عزیزانم بنویسم  که تنها نباشم. و عرض کنم برای کسب سرمایه و اعتبار برای کشور، ملت و دین می بایست روزهای سخت را در غربت برای سلامتی نیازمندان سپری نمود و از راحت روزگار و خانه و مطب نشینی  نمیتوان دل بدست آورد. 
و بفرمایش رسول خدا: " هر آنکه جانب اهل خدا نگه دارد   خدایش در همه حال از بلا نگه دارد ".

و خدایا به دعای کسانیکه به لطف و مرحمت تو برای درمان و آموزش آنان به این راه دور آمده ام  مردم کشورم را در امنیت و سلامت محفوظ بدار.  

 

کنیا - بیمارستان دولتی Mbagathi  متخصصین و پزشکان - 95

دانشگاه کنیاتا-  دانشجویان کنیایی - بیمارستان  Thika level 5i

معاینه دانش آموزان مدرسه Nurcery  که مبتلا به بیماری پوستی بودند- نایروبی فروردین 95

از مادری سیاه فرزندی سفید: خلقتی از خالق

سید ناصر عمادی- شرق آفریقا-  کنیا نایروبی فروردین -95