آمار سایت

  • نمایش تعداد مطالب : 311350

کاربران حاضر در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سنای آمریکا علیه ملت ایران

مصوبه سنای آمریکا حكايت از يك درس مهم و يك پيام تاريخي به ملت ايران بود:

 

اینکه ما آمریکائیها ( چپ یا راست) ( اصلاح طلب یا اصول گرا) ( جمهوری خواه یا دمکرات) همه و همه علیه ملت،  دولت و حکومت ایران به رغم همه قول و وعده هایی که رئیس جمهور ما باراک اوباما داده، قاطعانه وارد ميدان نبرد سياسي، اقتصادي، فرهنگي و .... شده ايم.

 

وقتی حتی یک مخالف در میان رای دهندگان مجلس سنا به تحریم ایران به چشم نمیخورد . یعنی همه آنها چه چپ و چه راست، بسیار جدی تر از هرزمانی برای نابودی ملت ایران با یکدیگر متحد شده اند. یعنی اوباما هم دیگر برایشان ارزشی ندارد.

وقتی اوباما را اینچنین تحقیر نموده اند قطعا به تعهدات و مصوبات او از جمله برجام هم ارزشی قائل نخواهند بود. حال ساده گی و خوش خیالی نخواهد بود اگر بعنوان یک ایرانی فارغ از هر تعصب سیاسی و جناحی، دل خود را به اجرای عادلانه برجام از سوی آمریکا خوش کنیم؟

در سفر هایم به کشورهای آفریقایی و آسیایی و حتی سفر اخیر به پاکستان، اگرچه تمام فکر و اندیشه و تلاشم فقط ارائه خدمات پزشکی به انسانهای نیازمند، فارغ از هرگونه مسائل سیاسی بود  اما بر حسب اتفاق صحبت از مسائل سیاسی به میان میآمد. از همه حتی از کارگر  و کارمند ساده آفریقایی تا وزیر و وکیل و آدم مهم و مسئول،  یک جمله همیشه به سخن و به گوش میآمد: " آمریکا قابل اعتماد نیست" یا " آمریکا فقط به فکر منافع خود میباشد"

حتی در سفر مهرماه امسال به غنا که به طور اتفاقی با یک خانواده توریست آمریکایی در محل پل های معلق شمال آکرا برای چند ساعتی همراه شده بودیم و گپ و گفتگویی از مسائل دنیا داشتیم. آن خانواده آمریکایی در حضور صاحب تور  که غنایی بود چنین گفت:

حاکمان کشور ما (آمریکا) فقط به فکر منافع خود میباشند حتی اگر با کشتن انسانها باشد و در ادامه چنین گفت: آنچه امروز در سوریه و عراق می بینیم نتیجه همین سیاست آمریکا میباشد.

 

بنده در کنار پزشکان اروپایی، آسیایی و  آمریکایی در قاره آفریقا مدتها به عنوان همکار علمی، کوشا و ساعی به ارائه خدمت به انسانهای نیازمند بوده ایم اما با همه این فعالیت ها و همکاریها بسیار سادگی و نابخردی میباشد که از بارها و بارها حیله و ترفند سیایت مداران آمریکا نیاموزم و ندانم.  و حتی در مقابل تذکر و تجربه مردم کشور های آفریقایی و آسیایی که با همان سادگی و نجابت انسانی خود بسیار مودبانه از آمریکا با کلمه و جمله " بی اعتمادی " یاد میکنند من آخر و عمق معنای حرفشان را نفهمم.

آمریکائیها بارها اعلام نموده اند ما برای ملت بزرگ و تاریخی ایران بسیار ارزش قائل هستیم و در تلویزیون با حربه روانی و اجتماعی به دروغ  "عید مبارک باد"  را به فارسی بیان میکنند اما تحریم را اینچنین حتی بدون یک رای مخالف، علیه ملت ایران از مجلس سنا هر ده سال تمدید میکنند.

 

بنده بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه، ابتدا از دانشجویان و دستیاران عزیز خودم درخواست می نمایم به دل های صادق و خالص و نیز به گفتار و کردار انسانی و صادقانه که در آن فقط  نیت و توجه بسوی خدا و حق بندگان او میباشد اعتماد نمایند.

دوم: تجربه نیات و دشمنی آمریکا با ایران و بخصوص رای اخیر مجلس سنا به ما نشان داد که حداقل در این مورد ما هم باید از خودشان یاد بگیریم که چپ و راست همه با هم با پیروی از رهبر معظم انقلاب و با حمایت از دولت پرتلاش علیه سیاست های ضد انسانی و ضد ایرانی آمریکا یکصدا، متحد و جانانه  مقاومت نماییم. 

سوم: عزت و شرف هر ملتی در گرو استکبار ستیزی او میباشد بخصوص نخبه ها و سرآمدان جامعه که باید هادی و راهنمای جامعه و ملت  در این حرکت ضد ایرانی آمریکائیها باشند .

 

خدایا چون شهدا ما را مفتخر به مقام  دفاع از دین و مملکت هدایت فرما

 

ناصر عمادی

آذر ماه 95